مشاوره

خدمات مشاوره وكارشناسي شامل :

 

1 . ارائه خدمات نظارت وكنترل فني و تخصصي

پروژه شامل كنترل نقشه ها ومدارك فني معماري و ساير مدارک مرتبط ومطابقت و آنها با استاندارد هاي فني صدا وتصوير وآكوستيك وساير موارد بر حسب شرايط پروژه و تعريف كاربري يا كاربري هاي سالن ها .

  • طراحي آكوستيك ؛ الكترو آكوستيك وتجهزات فني صدا. نورپردازي . تصوير و طراحي فني داخلي وساير موارد مرتبط.

2 . Theater engineering machinery system

شامل كليه مراحل فني وتجهيزاتي وجزئيات داخل صحنه اعم از تاسيسات عظيم ماشينري برج صحنه ؛ فرم و قاب يا proscenium صحنه , آوانسن وفرم پيشاني وجلوي سن ، دسترسي ها و ارتباطات پشت صحنه وفضاهاي خدمات وپشتيباني صحنه .

در خصوص مهندسي تئاتر و ماشين آلات وتجهيزات صحنه در حال حاضرگروه تحت مديريت مسعود روستائی با انجام چند پروژه تخصصي در قالب كليد تحويل و اختصاصا با تكنولژي به روز ماشينري صحنه پس از انقلاب اسلامي اولين نمونه هاي اين نوع سالن ها را تقديم جامعه هنري ايران نموده است . در واقع پس از اولين سالن حرفه اي ساخته شده در ايران در فرم opera house كه اكنون با گذشت حدود 45 سال با نام آشناي تالار وحدت تنها سالن با برج صحنه وماشينري كف و بالا و فعال اما با تكنولزي نيم قرن پيش است و دو سالن كوچك اسعد گرگاني و كانون پرورش فكري كه برخي امكانات محدود تر را دارا هستند و آنها نيز حدود 40 سال قبل بنا شده اند تا زمان انجام پروژه هاي اين شركت هيچ گونه سالني از انقلاب در اين سطح و با استفاده از تكنولژي استاندارد و توان خدمات فني ومهندسي تئاتر ، ساخته نشده است.

 

 

شرح اجمالي رئوس مهم و روند ارائه خدمات تخصصي .

نظارت وكنترل وتطبيق طراحي معماري وداخلي با مشخصات فني واكوستيكي

 

مرحله اول : كنترل ابعاد و فواصل ؛ مشخصات هندسي و اپتيكي وتناسبات سايز بندي در طراحي اوليه معماري از ابتدا و در مرحله باز نگري طراحي اوليه شركت مشاور طراح معماري پروژه وپس از قطعي شدن اجرائ طرح و اپتيمم نمودن آن با اهداف بهره بردار مانند رعايت فرم كلي طبق تفكر طراح معماري سالن ها وتعيين ظرفيت متناسب و قابل وصول انجام مي شود . بر اين اساس ساختار طرح در زمين با سطح محدوده ساخت بنا در  موضوعات اصلي مانند تعيين شيب مناسب سطح سالن ، زاواياي ديد ، نسبت ابعاد وحجم سالن در تعيين پارامترهاي آكوستيكي وايزولاسيون صوتي در تعيين ضخامت نهايي ديوارها وسقف قبل از نازك كاري كه در مجموعه هاي چند سالنه با سالن هاي مجاور هم و جداسازي سالن ها تنها با يك ديوار ، بسيار حساس وحائز اهميت بوده و بسياري از نكات ديگر مورد ارزيابي ودر طرح نهايي معماري با توجه به مقدورات قابل وصول اپتيمم وگنجانده مي شود به نحوي كه تمام استاندارد هاي مربوطه لحاظ شده باشد.

 

مرحله دوم: در زمان اجرا درصورتي كه طراحي داخلي دكوراتيو وفني وآكوستيكي مورد نياز بود وبا توجه به سيستم اجرايي پروژه ارائه مي گردد. امكان كار به صورت طرح واجرای همزمان در زمان بسيار محدود بر اساس ارتباط مستمر و حضور مداوم در جلسات كارگاهي طراحي فني وداخلي قدم به قدم در حين انجام پروژه به طور كامل قابل ارائه است.. براين اساس جلسات في مابين طراح معماري ويا طراح داخلي و بخش كارشناسي سينما و آمفي تئاتر برگزار و در صورت نياز حتي در موارد لزوم براي تعيين راهكار در بازديد هاي مداوم وسركشي از محل پروژه مسائل حل وفصل مي گردد . خصوصا در موارد فصل مشترك كار با بخش هاي ابنيه وتاسيسات كه طبعا به دليل سرعت كار در آن بخش ها طبق روند پروژه از يك سو و پيش نيازبودن بعضي از اقدامات براي فراهم شدن بستر كار در بخش فني و سينمايي از سوي ديگر حائز اهميت است.


شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.